NOVINKY

Novinky ze světa rychlostních disciplín, články z akcí, aktuality...
 

Páté kolo bylo sice v pořadí posledním kvalifikačním kolem letošní sezóny, ale přesto mělo své prvenství. Poprvé se totiž kvalifikace závodů české NBHA konala za hranicemi ČR. Tohle kolo se totiž konalo ve slovenské Galantě na Ranči na Striebornom jazere, společně s kvalifikačním závodem slovenské NBHA v rámci Angus cupu. Tak jako vždy, i...

Čtvrté kolo letošní sezony se netradičně jelo v neděli, a tak většina jezdců dorazila na Fox Riders Ranč v sobotu a vydala se třeba na výlet do ústecké zoo. Večer před nedělním závodem si pak bylo co vyprávět a vládla zde velmi příjemná atmosféra, ostatně jako vždycky.

Sportovní den s koňmi je akce, kterou každoročně pořádá Ranč Dalu v Kozohlodech u Kutné Hory a v rámci této akce se také konalo letošní 3. kvalifikační kolo našich závodů.

Druhé kvalifikační kolo hostil Ranč Kříženec ve stejnojmenné obci nedaleko Plané u Mariánských Lázní. Na tomto ranči se závod pod hlavičkou NBHA CZ konal poprvé.

V italské Cremoně v areálu Fiera Cavalli se ve dnech 19. - 22. května konal letošní evropský šampionát v disciplínách barrel race a pole bending.

První letošní závody se konečně mohly uskutečnit bez jakýchkoli omezení a speciálních doporučení jak pro jezdce, koně, ale také pro diváky, kteří jsou vždy důležitou součástí našich závodů.

Již tradičně se s koncem sezóny konal také evropský šampionát v italském Travaglitu. Letos jsme na něm jako Česká republika měli hojné zastoupení v podobě hned několika jezdců. Těmi byli: Barbora Kodadová, Matěj Kopecký, Klára Kopecká, Kristýna Tesařová, Vladimír Šedivý a Iveta Šedivá.

Letos na evropské barelové jezdce čekala v sezóně jedna specialitka - GOLDEN BUCKLE BARREL RACE! Možná to nebyl největší závod na počet startů, ale rozhodně byl největší co se výše finančních výher týče. Navíc se ho účastnili i jezdci z USA a Brazílie a to hned ti nejlepší!

Tradiční European Cup ve francouzském Lyonu letos korona nepřekazila! Z českých barelových jezdců a našich členů se ale vydal závodit pouze Matěj Kopecký se svým hřebcem Big Joe. Na závodech konaných v rámci výstavy Equita Lyon v termínu 28. - 30.10.2021 vybojoval nejen kvalifikaci do finále, ale také skvělé 10. místo.

Srdečně zveme všechny milovníky koní a zejména pak naše členy na Galavečer, který proběhne 27.11.2021 v Kulturním domě Luční Chvojno (Ústí nad Labem), kde slavnostně vyhlásíme championy a highpoint championy roku 2021 a předáme nejen jim ceny.

Závodní sezóna 2021 pro NBHA Česká republika je zdárně u konce. Na finálovém kole se sešel velmi hojný počet jezdců a koní, aby naposledy v tomto roce změřili své síly a rozdělili si tituly championů 2021.

Zveme všechny jezdce na účást na Evropském poháru v italském Travagliatu 11. - 14. 11. 2021 v disciplínách Barrel race a Pole bending kategorií Open, Youth, Junior, Futurity, Juvenile s finanční dotací rozdělenou do výher 120.000 €. Uzávěrka přihlášek do 22. 10. 2021.

Zveme všechny jezdce na účást na Evropském poháru ve francouzském Lyonu 28. - 30. 10.2021 v disciplíně Barrel race s finanční dotací rozdělenou do výher 15.000 €. Uzávěrka přihlášek do 10.10. 2021.