NOVINKY

Novinky ze světa rychlostních disciplín, články z akcí, aktuality...
 

Hrozně to utíká! Závodní sezona je ve zdárné polovině a léto se s námi snad pomalu loučí. Nebo alespoň tomu tak odpovídalo počasí v Ústeckém kraji na Fox Riders Ranchi, kde se i přes nepřízeň počasí sešli jezdci NBHA, aby vyzkoušeli, zda jejich koně umí nejen běhat, ale i plavat.

Další kolo našich závodů proběhlo na námi i jezdci tak oblíbeném Ranči Ježkův mlýn v Hoštce u Roudnice n. Labem. Počasí nám všem přálo a nic nebránilo jezdcům a jejich koním předvést skvělé výkony.

Díky velkým čtyřdenním závodům pod záštitou New Generation Horse Show jsme dostali možnost uskutečnit Jackpotový závod v krásném areálu Kralovického dvora u Slaného u Prahy.

Konečně! Vysněné se stalo skutečností a díky velmi velkorysému sponzorskému daru od Dostihové stáje Renner jsme si jakožto nezisková asociace mohli dovolit objednat velmi kvalitní časomíru z USA včetně nádherného displeje. Pevně věříme, že tato investice nebyla zbytečná ba naopak nutná a nesmírně si vážíme všech finančních darů i dobrovolnických...

Využijte možnosti potrénovat na perfektní aréně na Ranči Ježkův mlýn společně s ostatními jezdci a to buď sami nebo s úspěšnými jezdci NBHA, kteří se nabídli sdílet své zkušenosti z rychlostních disciplín.

Srdečně Vás zveme na Jackpot Barrel race a Pole bending ve spolupráci s New Generation Horse Show, který se bude konat v rámci několikadenních mezinárodních závodů 29.7.2021 v areálu Královického dvora (Slané u Prahy).

Letošní sezóna začala opět trochu později než jsme bývali zvyklí, ale jsme rádi, že vůbec můžeme závody pořádat i přes všechna nařízení a opatření.

Jistě jste již zaregistrovali změny veterinárních podmínek pro konání svodu koní vzhledem k přítomnosti koňského herpesviru. Rádi bychom Vás o našem stanovisku informovali s dostatečným předstihem než bude umožněno konání závodů.

Bohužel nám vládní opatření neumožnila uspořádat Galavečer s předáváním cen Championům a Highpoint championům a tak byly ceny NBHA CZ 2020 a výhry od sponzorů rozeslány výhercům poštou.

Na Valné hromadě 19.9.2020 konané v Hoštce u Roudnice nad Labem odstoupila z funkce Sekretářky Iveta Šedivá a následně byla z kandidátů zvolena Klára Kopecká.

Sezónu jsme zakončili tradičně na ranči Ježkův Mlýn v Hoštce. Po několika propršených chladných finále posledních let se na nás letos pro změnu usmálo počasí a dokonce i vysvitlo sluníčko.

Srdečně zveme všechny milovníky koní a zejména pak naše členy na Kovbojský mejdan, kde proběhne 24.10.2020 na Zámeckém statku Býkov (Hromnice u Plzně) vyhlášení championů roku 2020 a předávání cen.