NOVINKY

Novinky ze světa rychlostních disciplín, články z akcí, aktuality...
 

Srdečně zveme všechny členy, jezdce a přátele NBHA CZ a rychlostních disciplín na společné vyvrcholení letošní sezóny 2022 a předávání ocenění těm nejlepším na slavnostním Galavečeru NBHA CZ.

Ve dnech 3. - 6. listopadu 2022 proběhl v italské Veroně National Grandchampionship NBHA Italy. Ani v tomto závodě nechyběla na startovních listinách jména českých jezdců. V disciplíně barrel race se jej zúčastnili, Iveta a Vladimír Šediví s koňmi Shock Time a Hurican Cash Hancock, Matěj Kopecký s koněm Big Joe a Barbora Kratochvílová s koněm...

Tento výjimečný závod se konal od 13. do 16. října na 2500km vzdáleném ostrově Malta ve městě Valletta. Celý závod probíhal v městské MFCC Aréně . Ani taková, opravdu veliká, vzdálenost ale neodradila české jezdce, a tak i v tomto prestižním závodě, kterého se jako jediného v Evropě účastní také přední bareloví jezdci z USA, bylo možné sledovat...

Tak jako každý rok, i letos bylo vyvrcholením sezóny Národní finále NBHA CZ, které se konalo v sobotu 24. září na ranči Ježkův Mlýn v Hoštce u Roudnice nad Labem. Počasí nám letos přálo, a tak jsme si užili krásný slunečný den plný napětí, skvělých jízd a výkonů, a jak je u nás zvykem, také zábavy, doplněné zářivými úsměvy...

Páté kolo bylo sice v pořadí posledním kvalifikačním kolem letošní sezóny, ale přesto mělo své prvenství. Poprvé se totiž kvalifikace závodů české NBHA konala za hranicemi ČR. Tohle kolo se totiž konalo ve slovenské Galantě na Ranči na Striebornom jazere, společně s kvalifikačním závodem slovenské NBHA v rámci Angus cupu. Tak jako vždy, i...

Čtvrté kolo letošní sezony se netradičně jelo v neděli, a tak většina jezdců dorazila na Fox Riders Ranč v sobotu a vydala se třeba na výlet do ústecké zoo. Večer před nedělním závodem si pak bylo co vyprávět a vládla zde velmi příjemná atmosféra, ostatně jako vždycky.

Sportovní den s koňmi je akce, kterou každoročně pořádá Ranč Dalu v Kozohlodech u Kutné Hory a v rámci této akce se také konalo letošní 3. kvalifikační kolo našich závodů.

Druhé kvalifikační kolo hostil Ranč Kříženec ve stejnojmenné obci nedaleko Plané u Mariánských Lázní. Na tomto ranči se závod pod hlavičkou NBHA CZ konal poprvé.

V italské Cremoně v areálu Fiera Cavalli se ve dnech 19. - 22. května konal letošní evropský šampionát v disciplínách barrel race a pole bending.

První letošní závody se konečně mohly uskutečnit bez jakýchkoli omezení a speciálních doporučení jak pro jezdce, koně, ale také pro diváky, kteří jsou vždy důležitou součástí našich závodů.

Již tradičně se s koncem sezóny konal také evropský šampionát v italském Travaglitu. Letos jsme na něm jako Česká republika měli hojné zastoupení v podobě hned několika jezdců. Těmi byli: Barbora Kodadová, Matěj Kopecký, Klára Kopecká, Kristýna Tesařová, Vladimír Šedivý a Iveta Šedivá.

Letos na evropské barelové jezdce čekala v sezóně jedna specialitka - GOLDEN BUCKLE BARREL RACE! Možná to nebyl největší závod na počet startů, ale rozhodně byl největší co se výše finančních výher týče. Navíc se ho účastnili i jezdci z USA a Brazílie a to hned ti nejlepší!

Tradiční European Cup ve francouzském Lyonu letos korona nepřekazila! Z českých barelových jezdců a našich členů se ale vydal závodit pouze Matěj Kopecký se svým hřebcem Big Joe. Na závodech konaných v rámci výstavy Equita Lyon v termínu 28. - 30.10.2021 vybojoval nejen kvalifikaci do finále, ale také skvělé 10. místo.