NOVINKY

Novinky ze světa rychlostních disciplín, články z akcí, aktuality...
 

Velká aréna, dobré jídlo a hlavně skvělá parta lidí. To je důvod, proč se na ranč, nedaleko Roudnice nad Labem, stále rádi vracíme.

Jak název napovídá, tento závod se odehrává přímo na pláži, již omývají vlny Ligurského moře. Tím je Barrel on the Beach opravdu speciální a unikátní událostí a už samotná účast je velmi nádherným zážitkem.

Sezóna je za dveřmi a my si myslíme, že by to před sezónou chtělo trochu potrénovat. Proto pořádáme Jarní trénink - pro členy i nečleny NBHA.

Galavečer se opět odehrál ve Žlebské Lhotce u Čáslavi v Pardubickém kraji. Slavnostně jsme odhalili nové logo NBHA CZ, které updatujeme téměř po pěti letech. Předali jsme ocenění za rok 2023, trofejní přezky a věcné dary. Večerní program obohatila i projekce shrnující sezónu 2023.

Po roce opět mohli jezdci změřit síly v národním finálovém kole NBHA CZ. V disciplíně barrel race v kategorii open se utkalo čtrnáct jezdců o titul Barrel race Open Champion 2024. V disciplíně pole bending open pak závodilo deset kvalifikovaných jezdců.

Se třetím kolem se seriál rychlostkářských závodů dostává do své poloviny. Po jeho skončení už zpravidla bývá známo, kdo je v disciplínách Open favoritem na titul High Point Championa (nejprestižnější titul sezóny). Ani tentokrát tomu nebylo jinak a svoji už tak dobře našláplou pozici znovu potvrdila polská jezdkyně Aleksandra Szubart, které se...

Poslední červnový víkend se na ranči Dalu v Kozohlodech konalo druhé kolo NBHA CZ. Závodům v rychlostních disciplínách ve třídě Open opět dominovala mladá polská jezdkyně Aleksandra Szubart s koněm DRR Peppysan Ranch. V barrel race tentokrát nezvítězila s tak velkým náskokem jako v prvním kole, i tak ale předběhla druhou nejrychlejší jezdkyni Ester...

První kolo bylo po dlouhé zimě pro mnohé skokem ze začátku tréniku přímo do závodu, protože jarní počasí bylo pro intenzivní trénink spíše nepřívětivé. V den závodu nám ale přálo a celý den na nás svítilo slunce. Nálada byla dobrá, na prvních závodech jsou všichni rádi, že se po zimě zase vidí, takže se konzultovalo, radilo a testovalo.

Jaro je za dveřmi a my si myslíme, že by to před sezónou chtělo trochu potrénovat. Proto pořádáme Jarní trénink - pro členy i nečleny NBHA. Rádi bychom se při něm zaměřili především na správné začátky s rychlostními disciplínami, procvičení gymnastických cviků a zhodnocení výstroje. Pokud ještě nejste rozhodnuti, jakou disciplínu se svým koněm...