YOUTH WORLD CUP: BRAZÍLIE 2018

21.07.2018

Historicky první juniorská česká výprava na Youth World Cup vůbec nezklamala! 4. místo ze 14ti týmů...

"Let byl trochu náročný, na přestupu v Madridu nám kvůli zpoždění letadla uletělo to navazující a tak jsme se snažily dovolat do Brazílie, abychom zjistily jestli má ještě vůbec cenu jezdit. Když nám to konečně zvedli, domluvily jsme vše potřebné a v Madridu dostaly ubytování. Při čekání na další letadlo jsme si stihly dokonce udělat krátký výlet po Madridu a pak už jsme frčely.

Koně, jak už to na podobných akcích bývá, jsou různí. Áďa dostala v prvním kole složitějšího buckskina, co se nechtěl vůbec točit. Bohužel s ním shodila barel, což je pět trestných sekund navíc. Jsem na ni, ale pyšná, protože si s koněm vedla daleko lépe než předchozí jezdec z Itálie. Nikča měla trochu větší štěstí a v prvím kole zajela třetí nejrychlejší čas!

V prvním vyřazování proti nám stál silný tým Mexičanek, které se trochu vlastní chybou vyřadily, protože jely na krev a kůň je vyvezl do časomíry. Yes postupujeme a už teď jsme v nejlepší půlce týmů!

O postup ze Short GO opět silný tým hodně cílevědomých Costaričanek... stejná chyba! Yes postupujeme mezi 4 nejlepší týmy!

Poslední jízdy proti Brazílii... jeli fakt moc dobře. Jsme na 4. místě. O kousek nás předjela i Čína. Zvítězila Argentina.

Obrovský zážitek a pro holky velké zkušenosti. Lepší tým jsme vybrat nemohli. Tyhle závody opravdu nejsou pro všechny, ikdyž doma se svými koňmi vyhrávají.

Aby toho nebylo málo ani cesta zpátky domů neproběhla tak, jak měla. Letadlo z Londriny nemohlo přistát v Sao Paulu avrátilo se na místo vzletu. Tudíž jsme opět nestihly let do Evropy. Po několika hodinách na přepážce nám dali nový let a my tak musely opět strávit noc na cestě, tentokrát v Londýně. Už se těším na příští rok :D

- Gabriela Aujeská

Systém hodnocení je od předchozích World Cupů trochu jiný. Koně si jezdci losují stejně jako vždy. Tedy vytáhne se jedno číslo, od kterého se pak postupně přiřazují čísla koní, tak jak jdou po sobě k číslům jezdců.

Jedou proti sobě vždy ty dva týmy, jejichž jezdci jeli na stejných koních. Všechny jízdy týmu se po odjetí obou kol sečtou dohromady (tedy dva časy z prvního a dva časy z druhého kola) a tým s lepším výsledným časem postupuje.