GRAND CHAMPION DELLE REGIONI - TRAVAGLIATO (IT)

29.10.2018

S koncem sezóny přichází také European Cup a další velké finálové závody. Jednimi z nich je i šampionát regionů (Grand Champion Delle Regioni) v Italském Travagliatu. 
Na něj letos zavítaly hned dvě české jezdkyně, Kristýna Tesařová s koněm Dick Hill Bars a Karolína Podhájecká s koněm PB Discos Dancer.

Italské regiony vyslaly své nejlepší jezdce, aby bojovaly o titul šampiona a tak byla konkurence velmi silná. Ve druhé divizi - tedy v jedné půl vteřině bylo ve výsledku nacpaných téměř 50 koní z celkového počtu 134, což jen dokazuje vyrovnanost výkonů a silnou konkurenci. 

Kristýna i Karolína zajely stabilní a velmi dobré jízdy, všechny s časem 17,0 a rozdíl byl vždy pouze v setinách a tisícinách. V prvním kole zajel italský jezdec Tanzi s koněm Famous Very Easy čas 15,9 a tím rázem posunul divize o velký skok dopředu. Děvčata tak v prvním kole skončila na začátku třetí divize a Kristýně se dokonce podařilo umístit na druhém místě, takže vyhrála tučný paycheck na 420 €. 

Ve druhém a třetím kole byla aréna o dost mokřejší a písek byl těžší. Koně tedy sice zrychlovali, ale časy se držely ve stejném rozmezí jako při prvním kole. V druhém kole se holky umístily na konci divize druhé, ve které se ještě ve třetím kole posunuly o pár jezdců vpřed - zhruba do poloviny druhé divize. 

Ačkoli se může zdát, že je rozdíl první a druhé divize veliký, stále se jedná o rozdíl 0,5 s až 1 s za nejrychlejšími koňmi Itálie a dýchat jim krk s našimi podstatně horšími tréninkovými podmínkami je skvělý výsledek!

I holky ale dostaly nějaké ty tipy na zlepšení svých jízd a tak uvidíme, jestli se na jaře vydají na Evropský šampionát do Cremony a zda se jejich výsledky opět o kousek zlepší. Jako v každém sportu totiž, ani tady nenastane chvíle, že už by nebylo "co trénovat" a vylepšovat!

Karolína Podhájecká a PB Discos Dancer

Kristýna Tesařová a Dick Hill Bars


Páté kolo bylo sice v pořadí posledním kvalifikačním kolem letošní sezóny, ale přesto mělo své prvenství. Poprvé se totiž kvalifikace závodů české NBHA konala za hranicemi ČR. Tohle kolo se totiž konalo ve slovenské Galantě na Ranči na Striebornom jazere, společně s kvalifikačním závodem slovenské NBHA v rámci Angus cupu. Tak jako vždy, i...