GRAND CHAMPION DELLE REGIONI - TRAVAGLIATO (IT)

29.10.2018

S koncem sezóny přichází také European Cup a další velké finálové závody. Jednimi z nich je i šampionát regionů (Grand Champion Delle Regioni) v Italském Travagliatu. 
Na něj letos zavítaly hned dvě české jezdkyně, Kristýna Tesařová s koněm Dick Hill Bars a Karolína Podhájecká s koněm PB Discos Dancer.

Italské regiony vyslaly své nejlepší jezdce, aby bojovaly o titul šampiona a tak byla konkurence velmi silná. Ve druhé divizi - tedy v jedné půl vteřině bylo ve výsledku nacpaných téměř 50 koní z celkového počtu 134, což jen dokazuje vyrovnanost výkonů a silnou konkurenci. 

Kristýna i Karolína zajely stabilní a velmi dobré jízdy, všechny s časem 17,0 a rozdíl byl vždy pouze v setinách a tisícinách. V prvním kole zajel italský jezdec Tanzi s koněm Famous Very Easy čas 15,9 a tím rázem posunul divize o velký skok dopředu. Děvčata tak v prvním kole skončila na začátku třetí divize a Kristýně se dokonce podařilo umístit na druhém místě, takže vyhrála tučný paycheck na 420 €. 

Ve druhém a třetím kole byla aréna o dost mokřejší a písek byl těžší. Koně tedy sice zrychlovali, ale časy se držely ve stejném rozmezí jako při prvním kole. V druhém kole se holky umístily na konci divize druhé, ve které se ještě ve třetím kole posunuly o pár jezdců vpřed - zhruba do poloviny druhé divize. 

Ačkoli se může zdát, že je rozdíl první a druhé divize veliký, stále se jedná o rozdíl 0,5 s až 1 s za nejrychlejšími koňmi Itálie a dýchat jim krk s našimi podstatně horšími tréninkovými podmínkami je skvělý výsledek!

I holky ale dostaly nějaké ty tipy na zlepšení svých jízd a tak uvidíme, jestli se na jaře vydají na Evropský šampionát do Cremony a zda se jejich výsledky opět o kousek zlepší. Jako v každém sportu totiž, ani tady nenastane chvíle, že už by nebylo "co trénovat" a vylepšovat!

Karolína Podhájecká a PB Discos Dancer

Kristýna Tesařová a Dick Hill Bars


Srdečně zveme všechny členy, jezdce a přátele NBHA CZ a rychlostních disciplín na společné vyvrcholení letošní sezóny 2022 a předávání ocenění těm nejlepším na slavnostním Galavečeru NBHA CZ.

Ve dnech 3. - 6. listopadu 2022 proběhl v italské Veroně National Grandchampionship NBHA Italy. Ani v tomto závodě nechyběla na startovních listinách jména českých jezdců. V disciplíně barrel race se jej zúčastnili, Iveta a Vladimír Šediví s koňmi Shock Time a Hurican Cash Hancock, Matěj Kopecký s koněm Big Joe a Barbora Kratochvílová s koněm...

Tento výjimečný závod se konal od 13. do 16. října na 2500km vzdáleném ostrově Malta ve městě Valletta. Celý závod probíhal v městské MFCC Aréně . Ani taková, opravdu veliká, vzdálenost ale neodradila české jezdce, a tak i v tomto prestižním závodě, kterého se jako jediného v Evropě účastní také přední bareloví jezdci z USA, bylo možné sledovat...