NATIONAL GRANDCHAMPIONSHIP VERONA 2022

21.11.2022

 Ve dnech 3. - 6. listopadu 2022 proběhl v italské Veroně National Grandchampionship NBHA Italy. Ani v tomto závodě nechyběla na startovních listinách jména českých jezdců. V disciplíně barrel race se jej zúčastnili, Iveta a Vladimír Šediví s koňmi Shock Time a Hurican Cash Hancock, Matěj Kopecký s koněm Big Joe a Barbora Kratochvílová s koněm Speedy Rap Arrow, tato dvojice startovala i v disciplíně pole bending. Startovní pole bylo, jak je na italských závodech zvykem, opravdu početné, plné špičkových jezdců a koní. V disciplíně barrel race se z českých jezdců nejlépe dařilo Matějovi Kopeckému s Joem. Této dvojici se podařilo umístit v celkovém hodnocení na třetí příčce třetí divize. V této obrovské konkurenci je to skvělý výkon a Matějovi a jeho koni patří velká gratulace. Barbora Kratochvílová a Speedy si zas vedli vcelku dobře v disciplíně pole bending. I když se jim finálové kolo úplně nepovedlo (Barča při prvním obratu málem opustila sedlo :D, takže ztratily pár cenných setin), nakonec finálový součet časů stačil na titul šampiona třetí divize. A to nebylo vše. Barča a Speedy si zajistili svým výkonem na jarním evropském šampionátu v Cremoně kvalifikaci do závodu Champion of Champions, jehož finále se konalo právě zde ve Veroně. Kvalifikace do finále se jela současně jako třída v třídě v rámci probíhajícího italského šampionátu. Do finále se mohlo dostat pouze deset nejrychlejších dvojic. A to se podařilo i české startovní dvojici Barboře Kratochvílové s koněm Speedy Rap Arrow. Ve finále tohoto závodu v disciplíně pole bending se umístili na krásném šestém místě.

Barbora Kratochvílová o závodu Champion of Champions:

"Byly to emoce, nervy, ale také veliká pocta a radost být při nástupu v top 10 Champion of Champions. Úžasná výzva, smět si poměřit síly ve finále tohoto závodu s takovými jezdci a koňmi, kteří jsou nám vzorem a nakonec fajn pocit že, jsme jim byli dobrými soupeři."

Barče a Speedymu také gratulujeme.

National Grandchampionship probíhal v rámci 124. ročníku Fieracavalli - velká výstava a jezdecký veletrh. Bylo zde možné vidět snad všechno, co ke koním a jezdeckému sportu patří. Velkolepá vystoupení, prvotřídní soutěže a také spousty prodejních stánků, kde nechybělo naprosto nic, jak pro koně, tak pro jezdce.

 Na závěr vzkaz dalším jezdcům naší české NBHA:

Trénujte, pracujte na sobě a svých koňských parťácích a vyražte také do světa. Čeká vás tam spoustu zajímavých zážitků, nová přátelství a jistě nasbíráte hodně vzácných poznatků a zkušeností.

V případě jakýchkoli dotazů k účasti na zahraničních závodech se neváhejte obrátit na naše prezidium. Jsme tu pro Vás a rádi Vám poradíme.