GOLDEN BUCKLE BARREL RACE, MALTA

14.11.2022

Tento výjimečný závod se konal od 13. do 16. října na 2500km vzdáleném ostrově Malta ve městě Valletta. Celý závod probíhal v městské MFCC Aréně . Ani taková, opravdu veliká, vzdálenost ale neodradila české jezdce, a tak i v tomto prestižním závodě, kterého se jako jediného v Evropě účastní také přední bareloví jezdci z USA, bylo možné sledovat výkony našich zástupců . A byl to vskutku úžasný zážitek.

Již zahajovací ceremoniál byl velmi atraktivní a hala naplněná diváky jen hučela. Atmosféru dodal svým moderátorským uměním americký speaker Alan Moorhead. Každý soutěžní den přinesl spousty skvělých jízd a výkonů a bylo se opravdu nač dívat. Opomenout nelze ani vynikající párty večer, který výborně okořenil skvělý saxofonista Fabio Marziali.

Závodu Golden Buckle Barrel Race se zúčastnili jezdci z Itálie , Francie, Belgie, Slovenska, Velké Británie, USA, Maďarska, České republiky a domácí Malty . České barvy se na Maltu vydaly hájit Ester Mikel Bystroňová s koněm Red Star a Barbora Kratochvílová s koněm Speedy Rap Arrow . Cesta na místo závodu trvala čtyři dny a byla rozfázována do etap tak, aby každý den koně i jezdkyně měli prostor na relax a odpočinek . Organizátoři závodu a přátelé z Itálie proto zajistili zázemí na několika rančích po cestě v Itálii a na Sicílii. Celá pětičlenná česká skupina tak dorazila, po dlouhé cestě po silnicích a dvou plavbách přes moře, včas a v pořádku na ostrov Malta. Po dvou dnech odpočinku a lehkého tréninku pro seznámení se s arénou a povrchem byl zahájen samotný závod Golden Buckle Barrel Race. Ještě před tím však došlo k jedné milé novince pro český tým. Díky dlouhodobě fungujícím vztahům české ekipy s italskou, dostala příležitost se zařadit na startovní listinu i další členka české výpravy, Monika Knesplová. Mohla tak startovat na zapůjčeném koni Star Light a v kategorii Barrel race Ladies pak na koni Streak N Dun. Za zapůjčení patří velký dík Nicolo Spina a Nicola D'Angello. Všechny tři naše soutěžící se tak vrhly do boje a českým barvám dělaly opravdu dobrou vizitku, jak v závodech barrel race, tak v závodě pole bending, ve kterém se Báře Kratochvílové s koněm Speedy Rap Arrow podařilo umístit na celkovém 4. místě a získali pozici Champion 2D. Jedna ze zlatých přezek tak mohla odcestovat do České republiky.

Všem třem reprezentantkám gratulujeme ke skvělým jízdám a děkujeme za výbornou reprezentaci.

Poděkování patří také organizátorům, v čele s Luigi Spina, za uskuteční takového závodu. Další velký dík pak přátelům za veškerou pomoc a podporu.