EUROPEAN CUP - LYON (FR)

04.11.2018

Poslední říjnový den se naše česká výprava vydala na dalekou cestu do francouzského Lyonu na Evropský pohár v Barrel race, pořádaný v rámci velkolepé výstavy Equita Lyon.

Ve čtvrtek ráno se jelo první kvalifikační kolo, z kterého prvních deset jezdců postoupilo rovnou do finále, dalších devět nejrychlejších jezdců pak postoupilo z druhého kvalifikačního kola, jež se jelo tentýž den navečer. V pátečním finále se tedy proti sobě postavilo celkem devatenáct skvělých jezdeckých dvojic. A bylo se na co koukat!

Moje týmová parťačka, Ester Bystroňová s koněm Red Star, nastoupila do prvního kola se startovním číslem 1 a svou jízdou tak celé závody zahájila. A co víc, jejich jízda byla výborná. Zajeli skvělý čas 16,008, který jim zajistil celkové 9. místo a postoupili tak rovnou do finále. Bomba!
Nutno podotknout, že konkurence zde byla opravdu veliká.

Já jsem se svým koněm, Speedy Rap Arrow, v prvním kole zajela platnou jízdu, avšak čas 16,761 nám na postup nestačil, a tak jsme si museli jízdu zopakovat i v druhém kvalifikačním kole.

I přes velkou snahu se nám v druhém kole nepodařilo čas příliš zlepšit, a tak se nám brána do finále nadobro zavřela. Hlavu však nevěším, byla to další výborná zkušenost a skvělý zážitek. Jsem moc ráda, že jsem se mohla zúčastnit závodů takového formátu. Věřím svému koni a vím, že naše výkony mohou být stále lepší.

A je tady pátek! A s ním velké finále. Pro diváky jsou finálové jízdy úžasnou podívanou, protože všichni jezdci dávají do svých výkonů opravdu maximum.

Časomíru konečně protíná i Ester Bystroňová s Red Starem. Jejich jízda je od začátku velmi rychlá. Pěsti máme zaťaté a ani nedýcháme. První i druhý obrat kolem barelu byl perfektní, užuž jsme si říkali, že to bude parádní čas a najednou...bum! Poslední barel padá k zemi. I to se stává, když jedete fakt naplno.

Nevadí. Jejich jízda byla i tak skvělá a nebýt shozeného barelu, jejich čas by byl zaručeně výborný. Domu odjíždíme obě spokojené, protože to bylo prostě prima :-)

Nesmíme zapomenout na zbytek našeho týmu, Míšu Černochovou a Marka Kratochvíla, bez kterých bychom tenhle "výlet" jen těžko zvládly. Děkujeme za všechno!! Jste nejlepší!!

foto a text: Bára Kodadová

Bára Kodadová a Speedy Rap Arrow

Ester Bystroňová a Red Star