EUROPEAN CHAMPIONSHIP - SALONE DEL CAVALLO 2018

27.05.2018

Ve dnech 24. - 27. 5. 2018 proběhl Evropský šampionát v Barrel race a Pole bending v italské Cremoně při výstavě Salone del Cavallo di Cremona, v minulých letech pořádaný na podzim ve Veroně. Ani letos zde nechybělo zastoupení z České republiky!

Každý den se jelo jedno kolo, tedy ve čtvrtek a v pátek, v sobotu poté finálová jízda. Celkové pořadí bylo utvořeno součtem lepšího času z obou kol a z finálové jízdy.

Našim reprezentantkám se velice dařilo. Držely se v rozmezí 2. a 3. divize a to jim ve výsledném pořadí vyneslo krásná umístění.

  • Kristýna Tesařová a Dick Hill Bars 3. místo ve 3D
  • Bára Kodadová a Speedy Rap Arrow 8. místo ve 3D
V neděli byl poprvé uspořádán závod týmů - dvojic, za jednotlivé zúčastněné státy. V tomto závodu mezi sebou soupeřilo 5 států a Česká republika vybojovala krásné 3. místo.

"Moje účast na Evropském poháru v Cremoně byla pro mě i mého koně ohromnou zkušeností, přínosem a motivací do budoucna. Oba jsme si vyzkoušeli, jaké to je, startovat v tak fantastické atmosféře, jež tyto závody mají. Poměřit síly s takovým počtem kvalitních jezdců pro nás bylo velkou výzvou. Při výkonech některých jezdců mi dokonce po těle naskočila husí kůže. Tak byli dobří! S našimi výkony v závodu jsem spokojená. Samozřejmě, že naše jízdy nebyly bezchybné, ale teď vím, na čem mám se svým koněm pracovat, aby naše další výkony mohly být zas o něco lepší. Velmi mne potěšila vzájemná podpora našeho českého týmu. Takže, velké díky patří Kristýně Tesařové za to, že mi byla skvělou parťačkou. Ze závodů jsem odjížděla velmi spokojená a plná nových dojmů."

- Bára Kodadová