Čeští jezdci zazářili na světových arénách

05.12.2015

Není pochyb o tom, že snad každý jezdec rychlostních discplín a člen NBHA má podzim spojený s největšími světovými závody sezóny, které si nemůže nechat ujít, i když třeba jen z pohledu diváka. Těm, kteří neměli čas sledovat podzimní dění na světových arénách musíme s obrovským potěšením sdělit, že český barrel racing se po letošní sezoně jistě dostal do povědomí špičkových barelových jezdců po celém světě. Na přátelském utkání barelových jezdců, které posléze získalo statut World Cup, nás skvěle reprezentovaly Veronika Valdmanová a Gabriela Aujeská. Pro obě to byla první zahraniční závodní zkušenost, ale holky se téhle výzvy chopily statečně a kromě nezapomenutelných zážitků si odvezly cenné zkušenosti, které v nadcházejících sezónách jistě zúročí.

Naprostou peckou je pak skutečnost, že Kristýně Tesařové, prezidentce NBHA CZ, se letos podařilo dosáhnout úspěchu, jakého v České republice dosud žádný barelový jezdec nedosáhl. Svou skvělou formu prokazovala s oběma svými koňmi po celou sezónu. Naprosto zaslouženě se tak stala High point championem České republiky a přes opravdu napínavý finálový souboj nakonec porazila Vláďu Šedivého, který jí šlapal na paty. Ne nadarmo NBHA měří čas na tisíciny sekundy. Právě ty byly v tomto boji rozhodující.

Kristýna na konci října vyrazila do boje na Evropský šampionát do Lyonu, kde se jí oproti loňskému roku podařilo dostat do finále, a to se skutečně skvělým časem. (Nepochybně k tomu pomohl i bouřlivý fanclub, který ji nečekaně přijel z Čech podpořit ;)). Řídíce se heslem "když už nevhyraju, tak musim aspoň dobře vypadat" to Kristýnce i Dickovi v zářivé tyrkysové při finálové jízdě opravdu slušelo :) Jen se vrátila z Lyonu, vyměnila barevný outfit a vydala se do dalšího boje. Tentokrát na Mistrovství Evropy konané ve Veroně. I tady Kristýna měla svůj fanclub z Čech, tentokrát však v jiném složení. Kristýně se v Itálii podařilo dosáhnout obrovského úspěchu. S koňem Dick Hill Bars se sice neprobojovala do finále, ale skončila hned ve druhé divizi, což znamená, že za opravdu top evropskými jezdci zaostala o pouhopouhou půl vteřinu! S Dickem se účastnila ještě tzv. Consolation (tzn. "kolo útěchy" pro ty, kteří do finále nepostoupili) a tady skončila na skvělém čtrnácetém místě v první divizi z neuvěřitelných 96 startujích! Se svým druhým koněm MFR Cash Results se do finále probojovala ze třetí divize. Finálovou jízdu si oproti kvalifikaci ohromně polepšili. Skončili na výborném třetím místě ve druhé divizi, ale jelikož pravidla byla taková, že finálový čas se sčítal s lepší časem kvalifikace, posunulo to Kristýnu s Mufem do druhé třetiny druhé divize.

Kristýnce tímto moc gratulujeme a děkujeme za to, že Českou republiku tak skvěle prezentovala na největších evropskcýh soutěžích a posunula tak český barel racing zase o velký kus dopředu.

(Kromě toho to nás všechny zase určitě pořádně nakoplo a tak je na čase, se do toho na jařě pořádně opřít ;))

text: Iveta Šedivá