Češi na Fiera Cavalli 2016

14.11.2016

Ačkoliv na českých arénách závodní sezona skončila protnutím časomíry posledního jezdce při Národním finále, na evropské scéně sezóna teprve vrcholila. Jedním z těchto vrcholů byl Evropský šampionát konaný ve francouzském Lyonu na konci října, kde Českou republiku reprezentovala se svými dvěma koňmi Kristýna Tesařová.

O dva týdny později 10. - 13.11.2016 a o kousek blíže k nám se v italské Veroně konalo Mistrovství Evropy v disciplínách Barrel race a Pole bending. I tady měla Česká republika své zástupce, a to nejen z řad jezdců. Jezdecky reprezentovali Česko opět Kristýna Tesařová s oběma svými koňmi Dick Hill Bars a MFR Cash Results v kategorii Barrel race Open, Ester Bystroňová ve stejné kategorii se svým koněm Red Star a poprvé v historii jsme měli zástupce také v kategorii Barrel race Futurity (soutěž pro čtyřleté koně), kde startoval Vláďa Šedivý s nadějnou kobylkou Eddie Shock Time.

V obrovské konkurenci, která čítala na 216 startů, o sobě čeští jezdci rozhodně dali vědět. A to nejen skvělými výsledky, ale jistě také díky vřavě českých fanoušků, kteří vyzbrojeni českými vlajkami a všemi možnými hlučnými prostředky, podporovali, fandili a hecovali české jezdce při každém závodě tak, že si zasloužili i moderátorovou pozornost a nejeden komentář. (Co říkal, nikdo netušil, jelikož nikdo z nás italsky neumí, ale slovní spojení jako "czech fans" registrovali všichni.)

Ester Bystroňová se ve své premiéře na závodech takovéto úrovně dostala s přehledem do finále, stejně jako Kristýna Tesařová. Obě dvě jezdkyně si odvezly finanční výhru za umístění v rámci divizí v jednotlivých kolech. Kristýna Tesařová ukořistila navíc páté místo ve druhé divizi v rámci tzv. "Consolation" s koněm Dick Hill Bars, se kterým se do finále bohužel nedostala. Vláďa Šedivý s kobylkou Eddie Shock Time si pro tentokrát sice umístění ani finanční výhru neodvezli, ačkoliv s mimořádnou konkurencí statečně drželi krok, zato si však odvezli cenné zkušenosti a historické prvenství v účasti na Futurity Barrel race.

Úspěchy a jistě také skvělý pocit si z Mistrovství Evropy odvezli také reprezentanti Polska a Slovenska, se kterými česká ekipa již tradičně tvořila přátelský "středoevropský" team.

Všem závodníkům gratulujme a všem fanouškům taktéž! ;-)