Barrelová klinika s Terrym McCutcheonem 2017

22.07.2017

Jméno Terry McCutcheon je ve světě rodeového sportu pojem a i v České republice je jeho jméno v posledních letech skloňováno čím dál častěji, ať už z řad "roperů" či "rychlostkářů".

Terry navštívil Českou republiku již několikrát a kliniky pod jeho vedením vždycky vzbudily velký zájem. Nejinak tomu bylo i letos. Třídenní barelový kurz s Terrym byl naplněn během pouhých pár dní po zveřejnění této zprávy. Sešlo se zde několik jezdců, kteří již trénink s Terrym v předešlých letech absolvovaly, ale také řada nových tváří a jezdců, kteří se se závodními arénami teprve seznamují.

Fascinující byla skutečnost, že ačkoliv úroveň jezdců i koní byla různá, Terry dokázal veškerá cvičení přizpůsobit tak, aby si v nich každý našel to své. Nikdo nebyl pozadu a nikdo z ostřílenějších jezdců si zároveň nemusel připadat, že se přizpůsobuje nejslabšímu. I zkušení jezdci a koně nezřídka narazili na problém či zlozvyk, který bylo potřeba řešit či upravit a méně zkušení jezdci a koně zase měli možnost od začátku pilovat základy, na kterých lze stavět.

Pár slov o Terrym:

Terry McCutcheon pochází z jedné nejznáměších trenérských rodin, otec i bratři jsou velmi úspěšní zejména v cuttingu a reiningu. On sám ale zakotvil u lasování, kde se stal mnohonásobným šampionem. V současnosti působí jako trenér rodeového týmu v South Dakota University a jako lektor na North Central Texas College.

Jeho manželka Debbie a dcera Kayce se věnují barelovým koním, obě nasbíraly řadu ocenění.

Terry a jeho rodina se věnují přípravě mladých koní pro rychlostní a lasařské disciplíny a nápravě problémových koní. Jeden z barelových koní, se kterým začali a připravili ho na soutěžní kariéru - Dynamite Day, byl zařazen do síně slávy ApHC s 57 tituly a 7 krát jmenovaním jako nejlepší Appaloosa na ApHC World Championship Show.

Fotky: Petr Šedivý