4. KOLO NBHA CZ

29.07.2018

Další kolo závodů NBHA CZ bylo premiérově uspořádáno na Statku Krkavčí hora u Berouna. Letošní rok to bylo nejzápadněji konané kolo u nás.

Všechny jezdce i nás pořadatele trochu překvapil tvrdší a mělčí povrch arény, jelikož když jsme arénu byly na jaře testovat, bylo po vydatném dešti a povrch sice nebyl hluboký, ale držel perfektně. To se ovšem nedá říci o tomto víkendu a tak to byla pro většinu koní zkouška ohněm. Všichni se s tím, ale statečně popasovali a my jsme rádi, že všichni dojeli bezpečně do cíle. 

Navíc to byl pravděpodobně jeden z nejteplejších závodů této sezóny, neboť teploty přes den vystoupaly až na celých 35 stupňů! Většina jezdců tak hledala úkryt pro sebe i své koně ve stínu blízkého lesa, kde strávili podstatnou část dne. 

Závody se tentokrát trochu protáhly. Začali jsme s malým zpožděním, kvůli opožděnému traktoru někdy po 11 hodině a končili jsme vyhlašováním všech disciplín okolo sedmé. Také jsme bohužel díky vydatnému větru přišli o jeden roll-up, který silný vítr zlomil. Ale nebojte, budeme se snažit ho do dalších závodů opravit!

Závěrem bychom rádi poděkovali všem našim sponzorům a také jednomu novému - Equiservis - který věnoval batůžky a věcné ceny do našich výher! Jezdcům se batůžky velmi líbili a posílají za ně dík!