3. KOLO NBHA CZ

30.06.2018

Další kolo závodů NBHA CZ bylo premiérově uspořádáno na Mitrovském statku. Areál s vlastní restaurací a perfektním zázemím pro závodníky přilákal opět hojný počet startujících.

Slavnostní nástup jezdců

Ačkoli bylo toto kolo pro jezdce z Čech nejvzdálenější, protože Mitrovský areál leží již téměř na hranici Čech a Moravy, dorazil opět hojný počet závodníků i ze vzdálených koutů republiky, z Liberce, Plzně dokonce až z Mostu. Navíc se přidali i jezdci z Moravy, kteří to tentokrát měli kousek, i když na závody NBHA obvykle nevyráží. Strhl se tak velmi napínavý boj o krásné poháry a finanční výhry!

Jezdci první divize podali díky skvělému povrchu arény, který byl sice trošičku hlubší, ale naprosto perfektně držel, velmi dobré výkony. Co je však nutno zmínit, je výkon Báry Kodadové, kterou bychom mohli označit za překvapení letošní sezóny, jelikož nás stále nepřestává překvapovat! To, že září v disciplíně Pole bending, jsme se dozvěděli již v předchozích reportážích, tentokrát nám, ale ukázala, že bychom se jí "měli začít bát" i v disciplíně Barrel race. Letošní vedoucí jezdkyni v této disciplíně totiž dýchala celý závod na záda a v celkovém pořadí se pak umístila druhá. Vítězství jí uniklo jen o pár setin sekundy!

Kristýna Tesařová s koněm Dick Hill Bars při disciplíně Barrel Racing Open

Mitrovský statek nás také příjemně překvapil skvělou steakovou restaurací s domácími produkty. Všichni závodníci tak měli šanci se po náročných výkonech nasytit výbornými steaky plemene angus, které celou dobu běhalo po okolních pastvinách. Oceňujeme také praktické venkovní boxy a již předpřipravené ohrádky, díky kterým mohli všichni jezdci pohodlně ustájit své koně před i po závodu, prostorné tribuny pro diváky a také zázemí pro office.

Děkujeme všem jezdcům co přijeli zabojovat o tituly a těšíme se, že se do tohoto areálu brzy vrátíme s dalšími závody!

Desetiletý Vojtíšek Kutnar s koněm At Eros Emperor při závodu Barrel Racing Youth