V posledním kole NBHA poměřili jezdci síly se slovenskými kolegy

18.09.2023

Poslední kvalifikační kolo letošní série závodů NBHA se odehrálo na slovenském ranči v Galantě. Pořádáno bylo v kooperaci s NBHA Slovakia a tak jezdci mohli změřit síly se slovenskými kolegy, kteří jim dali pořádně zabrat.

Startovní listina byla díky sloučení obou asociací velmi dlouhá a konkurence vysoká. Na prvním místě v disciplíně barrel race ve třídě open se nakonec umístila slovenská jezdkyně Greta Dilhöfer. Ta s koněm Gunnabelle Whiz zajela krásnou jízdu s časem 15,887 sekund, která jí zajistila první místo s mírným náskokem nad ostatními jezdci. V závěsu za ní se umístila Ester Mikel Bystroňová s koněm Red Star a časem 16,203 sec.

"S jízdou jsem byla spokojená, ale mohla jsem si ve druhém kole dát gumičky, protože mi obě nohy vypadly ze třmenů. Moje kobyla do toho ale dala určitě všechno co se v té aréně dalo, ikdyž se jí zadní na třetím barelu v prvním kole trochu smekli. To nás možná ještě trochu zpomalilo, ale to už se teď nedozvíme. (...) Bylo tam mnoho kvalitních jezdců a jsem moc ráda, že se aspoň jednou za rok takto sejdeme. Bylo by skvělé kdyby se k nám v budoucnu přidali třeba i jezdci z Maďarska." komentuje svůj výkon a celé závody vítězka Greta Dilhöfer.

Ester Mikel Bystroňové se pak podařilo porazit favoritku letošní sezóny, polskou jezdkyni Aleksandru Szubart. Ta za Ester zaostala o 0,06 sekundy a vyjela si tak na těchto závodech krásné, ikdyž pro ni letos nezvyklé, třetí místo.

"Spokojená jsem byla tak napůl. Povedly se nám věci, které jsem řešila na předchozích startech, ale zase jsme trochu pokazily nějaké jiné." komentuje svou jízdu Ester Mikel Bystroňová.

"Z počátku jsme si nebyli jisti, jestli jedno závodní kolo české NBHA umisťovat na Slovensko. Nechtěli jsme nutit jezdce jezdit na naše závody mimo ČR. Máme ale hodně jezdců z Moravy a Galanta je pro ně blíž než některá jiná česká kola. Navíc spojení závodů se Slovenskou NBHA přináší jezdcům větší konkurenci, ale také sdílení zkušeností se slovenskými jezdci. Všichni jsou zatím z této kooperace nadšení." říká o spolupráci se slovenskou NBHA prezidentka Kristýna Tesařová.

"Ráda bych také poděkovala za skvělé zázemí areálu, který nám propůjčuje nejen skvěle připravenou halu, ale také svůj domácí organizační tým Cattlemen cupu, který nám vychází ve všem vstříc." dodává.

Kvalifikační kola jsou za námi a 29. září nás čeká finálové kolo v Hoštce, kde se mezi kvalifikovanými jezdci rozhodne o šampionech letošní sezóny.