Třetí kolo NBHA hostil Fox Riders ranč na severozápadě Čech

04.07.2023

Se třetím kolem se seriál rychlostkářských závodů dostává do své poloviny. Po jeho skončení už zpravidla bývá známo, kdo je v disciplínách Open favoritem na titul High Point Championa (nejprestižnější titul sezóny). Ani tentokrát tomu nebylo jinak a svoji už tak dobře našláplou pozici znovu potvrdila polská jezdkyně Aleksandra Szubart, které se opět podařilo zvítězit ve třídách Open v disciplínách Barrel race a Pole bending.

"První jízda byla docela dobrá a tak jsem ve druhém kole chtěla zkusit jet rychleji a nechat ho klidně udělat nějaké chyby. V té rychlosti šel pak příliš daleko od barelů v obratu a ta jízda nebyla ve výsledku tak rychlá. Vůbec to ale nevadilo, protože ta první se nám povedla, tak jsme si to mohli dovolit. Ve stejném duchu jsme to pak udělali i v Pole bendingu. Jsem šťastná, že se nám to zase povedlo." říká o svých jízdách ve třetím kole Aleksandra Szubart.

Na druhém místě se pak v Barrel race Open umístila několikanásobná šampionka NBHA Bára Kratochvílová s koněm Speedy Rap Arrow. "V poslední době jsme měli trochu problém se třetím barelem. Hodně jsme na tom doma pracovali a dneska se nám ho při obou kolech podařilo zavřít, a za to jsem moc šťastná! Doufám, že všechny naše další jízdy letos budou alespoň tak dobré, jako byly ty dneska." říká Bára.

Nováčkem v letošním roce na stupni vítězů byla Monika Knesplová. S koněm My Version Legacy se umístila v barelech na třetím místě. "Naše jízdy byly ještě poněkud opatrnější, kvůli našemu zranění z jara, nicméně až na pár chyb z mojí strany to bylo hezky zajeté. S naším výkonem jsem byla spokojená, zraněný sval nám drží, takže příště budeme moct zase trošku zrychlit. Přeju si hlavně abychom sezónu dojezdili ve zdraví, ale kdyby se nám podařilo stáhnout ještě nějaké vteřiny, bylo by to super." říká Monika.

Čtvrté kolo NBHA se koná už 12. srpna na ranči Kříženec. Bude to jediné kolo pořádané v letošním seriálu v lokalitě západních Čech.